Invest in Lviv Region

Природно-ресурсний потенціал


 

Природно-ресурсний потенціал

 Характерною особливістю Львівської області є різноманітність природного  рельєфу і багатство природних ресурсів.
Клімат Львівської області помірно континентальний. Більша частина регіону лежить у вологій, помірно теплій кліматичній зоні. 

Рельєф

Земельні ресурси

Рельєф Львівщини змінюється від  рівнинного до горбистого у північній та центральній  частинах області. На півдні області різко підносяться Українські Карпати.

 

Найвищі точки Львівської області знаходяться у Карпатах

 

  • гора Пікуй (1405 м)
  • гора Маґура (1365 м)
  • гора Парашка (1271 м)

  Характерною особливістю земельних ресурсів області є високий рівень їх використання

58% сільськогогосподарських земель

 

  25% території області зайнято лісами

 

  6,1% природно-заповідні землі

У північній частині області (Мале Полісся) переважають дерново-підзолисті ґрунти, у північно-східній – чорноземи, в центральній – сірі лісові  опідзолені, в Карпатських районах – буроземні ґрунти, в долинах річок – лучні, лучно-болотні, дернові та болотні ґрунти.

Водні ресурси

Корисні копалини

 Особливістю географічного положення Львівської області є те, що через її територію простягається значна частина Головного європейського вододілу, який поділяє ріки Балтійського і Чорноморського басейнів.
Найбільші річки Львівської області
  • р. Дністер
  • р. Західний Буг
  • р. Сян
Надра Львівщини багаті на корисні копалини: на нафту, газ, горючі сланці, кам’яне вугілля, сірку, торф, калій вмісні полімінерали, калійні та натрієві солі, різні будівельні матеріали (різновидності піску, глини, вапна ті ін.).
Особливим багатством області є запаси унікальних лікувальних мінеральних вод та грязей. В області розташовані такі відомі курорти, як  Трускавець, Моршин, Шкло, Немирів, Східниця, Великий Любінь. 


 


  © Команда "Invest In Lviv Region"


Партнери

 Львівська Обласна Державна Адміністрація  Льівська Обласна Рада Львівська Міська РадаInSpirito Львівський Кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг  Invest in Lviv  KPMG European Business Association Ernst & Young  Symphony Solutions Львівська торгово-промислова палата A&T Consulting