Invest in Lviv Region

Актуально27.01.2017
В Україні планують створити банк зі 100% арабським капіталом

Представники Національного банку і Кабінету міністрів попередньо підтримали ідею створення арабського банку.

Україно-Арабська ділова рада ініціює створення в Україні банку, засновниками якого повністю були б арабські бізнесмени, повідомляє Академія будівництва України.

Про це заявив президент Ради Шейх Емад Абу Алруб, виступаючи у четвер, 26 січня 2017 року, на першому засіданні Ради за участю українських та арабських ділових кіл.

"У нас є ідея – створити в Україні банк зі 100% арабським капіталом. Це значно полегшило б вихід на український ринок багатьох арабських компаній", - акцентував Шейх, уточнивши при цьому, що в ході переговорів представники Національного банку та Кабінету міністрів вже попередньо підтримали цю ідею.

Шейх Алруб зазначив, що в ході своїх перших засідань Українсько-Арабський ділова рада поки вирішує тактичні завдання – напрацьовує порядку своєї роботи, а також налагоджує контакти між українськими та арабськими діловими колами. Головна ж стратегічна мета Україно-Арабського ділової ради – сприяти залученню в Україну не менше $ 100 млрд. інвестицій.

"Арабські компанії хотіли б вкладати гроші в сільське господарство, переробну промисловість, а також великі інвестиційні об'єкти. Україна дуже багата країна. Багата на ресурси і людей", - підкреслив шейх.

Разом з тим він зазначив, що для залучення інвестицій України мають бути ухвалені захищають іноземні інвестиції закони, викорінити корупцію в судовій системі, а також спрощення процедури видачі віз для представників ділових кіл.

Віце-президент Академії будівництва України Віктор Лещинський, який брав участь в першому засіданні Українсько-Арабського ділової ради, підтвердив, що зараз арабські компанії дійсно активно шукають можливості інвестувати в багато сфер української економіки, включаючи промисловість і будівництво.

За його словами, вже пройшли перші переговори про будівництво зернових терміналів, зерносховищ, борошномельних комбінатів.

"Я також чув, що арабські бізнесмени цікавилися можливістю будувати дороги на умовах концесії, цікавилися хімічними та металургійними підприємствами. У них дуже великий потенціал", - додав віце-президент Академії будівництва України Віктор Лещинський.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України заявив, що приплив прямих іноземних інвестицій за підсумками поточного року складе $ 4,5 млрд. Проти $ 3,8 млрд., залучених в 2016 році.

У наступні роки за умови реформ і модернізації економіки приток інвестицій, за прогнозами уряду, може бути подвоєний - до $ 8 млрд. і більше.

У 2015 році інвестиції надходили з 125 країн світу. Разом з тим, основними інвесторами України, на яких припадає 83,1% загального обсягу інвестицій, залишалися Кіпр, Нідерланди, Німеччина, Російська Федерація, Австрія, Великобританія, Британські Віргінські Острови, Франція, Швейцарія та Італія.

Раніше арабські банки не могли вийти на український ринок через специфіку ісламського кредитування. Банківська діяльність в арабських країнах заснована на принципах шаріату, які забороняють накладати і стягувати позичковий відсоток, в першу чергу тому, що в ісламі є заборона на "риба" – лихварство. В ісламській системі банк кредитує окремі завдання – банк і позичальник об'єднують свої капітали для фінансування конкретного проекту, при цьому прибуток вони ділять у заздалегідь визначеному порядку і долях, а збитки - в залежності від пайової участі в капіталі.

 

За матеріалами інтернет видання «Дело»Партнери

 Львівська Обласна Державна Адміністрація  Льівська Обласна Рада Львівська Міська РадаInSpirito Львівський Кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг  Invest in Lviv  KPMG European Business Association Ernst & Young  Symphony Solutions Львівська торгово-промислова палата A&T Consulting