Invest in Lviv Region

Актуально12.06.2014
Французький бізнес планує збільшувати свою присутність на Львівщині

Французький бізнес завжди комфортно почував себе на Львівщині. І зараз , попри політичні та економічні проблеми, французькі інвестори не втратили довіру , що в Західній Україні ситуація залишатиметься стабільною. Французькі компанії планують розвивати своє виробництво в регіоні та у Львові. Понад 12 підприємств хочуть співпрацювати з містом і з областю, тож незабаром слід очікувати фінансових надходжень, сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Франції Ален Ремі.

   На зустрічі були присутні делегації французьких компаній Ашан, БігБорд,   Біопрект, Креді Агріколь Банк, Іджіс, Електрісіте де Франс, ЕРАЙ, Франс Груп Туризм, Леруа Мерлен, Пежо Сітроен Україна та інші, які презентували свої компанії та проекти  у Львові.

    «Вже понад 20 років в Україну інвестують 120 французьких підприємств. Це дозволяє Франції увійти в 10-ку найкращих інвесторів України. Французькі інвестори створили 25 тисяч робочих місць в Україні, з них 2 тисячі – у Львові. Французькі підприємства цього року є більш активними, це пояснюється двома речами. По-перше, французький бізнес дуже цікавить місто Львів. Все таки французи виявляють свою вірність, незважаючи на політичну ситуацію в Україні. По-друге, Львів для нас є полюсом своєрідної стабільності», – пояснив голова Асоціації «Французька ділова спільнота в Україні» Томас Моро.

    Львів відкритий до різних ініціатив та новацій, зазначив   Голова Державного агентства з інвестицій України Сергій Євтушенко. За його словами, зараз Львів є не тільки культурною столицею країни, а й важливим діловим центром. «Про рейтинг інвестиційної привабливості міста свідчать результати дослідження. Вони показали, що Львів посідає перше місце за діловим кліматом, ефективністю боротьби з корупцією, відкритістю влади. Центр і фокус ділової активності зміщується на Галичину, бо за Львовом йде Івано-Франківськ», – сказав Сергій Євтушенко. Він додав, що для французьких бізнес-компаній Львів є одним із найпривабливіших регіонів.

       «Найбільші французькі інвестиції зосереджені в сфері фінансів та страхування, але разом з тим маємо чималі можливості співпраці у сфері роздрібної торгівлі (йдеться про такі компанії, як Carrefour, Decathlon), комунального господарства (Veolia, Dalkia). Останні можуть допомогти нам модернізувати цю галузь. І, звісно, розраховуємо на партнерство в будівництві концесійної дороги, де Франція посідає провідну позицію в Європі, а також в сфері енергетики», – наголосив Голова Держінвестпроекту  України.

    Директор Львівського регіонального центру  Олег Кахновець відзначив, що французька корпорація Auchan вже готова інвестувати в черговий гіпермаркет у Львові. А Peugeot Citroën сьогодні відкриє великий дилерський центр.

С. Євтушенко резюмував, що найперспективнішим для Львова в зміцненні його потенціалу є IT-сфера. «Зі свого боку Держінвестпроект всіляко допомагатиме розвивати цей потенціал, тому що велика кількість компаній IT-лідерів на ринку України родом саме зі Львова. Вірю, що найближчим часом Львів зможе стати потужним центром ІТ-індустрії не тільки в Україні, а й в Європі», – сказав Голова Агентства.Партнери

 Львівська Обласна Державна Адміністрація  Льівська Обласна Рада Львівська Міська РадаInSpirito Львівський Кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг  Invest in Lviv  KPMG European Business Association Ernst & Young  Symphony Solutions Львівська торгово-промислова палата A&T Consulting